معلومات خودرو

فیلتر هوا چیست به همراه انواع آن

فیلتر هوا در خودرو چیست؟

فیلتر هوا چیست به همراه انواع آن

فیلترهوای خودرو

موتور و قطعاتی که داخل سیستم خودرو قرار دارند، بسیار حساس هستند و ممکن است در اثر گردوغبار، آلودگی و ذراتی که در هوا وجود دارند، فرسود ه شوند.

از این رو باید ورود این ذرات و آلودگی‌ها را به داخل موتور و سیستم خودرو کنترل کنید.

قطعه‌ای که مانع از ورود آلودگی و گردوغبار به داخل اتومبیل می‌شود فیلتر هوای خودرو است.

پیش از پرداختن به انواع فیلتر هوا باید گفت این فیلترها در هر نوعی که باشند، جایگاه ثابتی در تمام خودروها دارند و آن پشت ورودی هوای موتور است.

این محل می‌تواند روی موتور یا جلوی آن باشد. فیلتر هوا درون یک محفظه پلاستیکی قرار می‌گیرد که یک لوله مکش هوا به داخل دارد.

بنابراین در هر خودرویی، محل فیلتر هوا را با پیدا کردن این محفظه پلاستیکی خواهیم یافت. اما فیلترهای هوا در انواع مختلفی تولید می‌شوند که این انواع معمولا در جنس مواد به‌کار رفته و بازده عملکردی متفاوت هستند.

انواع فیلتر هوا  :

1. فیلتر هوای اسفنجی:

فیلترهای هوای اسفنجی در بیشتر خودروهای مسابقه‌ای قرار دارند. این فیلترها به‌صورت چندلایه و با فناوری نانو تولید می‌شوند.

ناگفته نماند که در خودروهای سنگین قدیمی هم از این فیلتر اسفنجی استفاده می‌شد. قیمت فیلتر هوای اسفنجی نسبت به نوع سلولزی بیشتر است.

2. فیلتر‌ هوای سلولزی:
فیلتر هوای سلولزی یا همان فیلتر‌ هوای کاغذی، عمومی‌ترین و پرکاربردترین نوع فیلتر هوای استفاده شد ه توسط کمپانی‌های خودروسازی است.

فیلتر‌های هوای سلولزی، از یک فریم پلاستیکی برای ایجاد ثبات در ساختار خود بهره‌ می‌برند و از یک کاغذ پلیسه‌دار آکاردئونی برای جذب ناخالصی‌های هوا استفاده می‌کنند.

فیلتر‌ هوای سلولزی توانایی جذب ۸۰ تا ۹۰ درصدی ذرات خارجی دارند و نسبت به مابقی فیلتر‌ها بسیار ارزان‌تر هستند اما عمر کوتاهی دارند و باید پس مدت کوتاهی تعویض شوند.

3. فیلتر هوای کتان:فیلتر هوای خودرو

فیلترهای کتان نسبت به نوع سلولزی و اسفنجی از عمر بیشتر برخوردار هستند و می‌‎توانید در صورت نیاز آنها را بشویید. این نوع فیلتر قیمت از دو نوع دیگر گران‌تر بوده و از ۶ لایه پارچه روغنی تولید شد ه است. در واقع می‌توان گفت که بهترین نوع فیلتر، فیلتر هوای کتان است.

امیدواریم از مطاعه مقاله (فیلتر هوا چیست به همراه انواع آن) رضایتمند باشید.

گروه پی جی قطعه گروهی ماندگار:

متناسب با رشد تکنولوژی و  ماشینی شدن جامعه ی امروزی ،خودرو میتواند از دستاورد های مهم هرشخصی باشد .

اما به دلایل مختلی اعم از اصطکاک های روزمره ،بستر های نامناسب جاده ای،قطعات مختلف بدون اصالت  دخیل در داخل خودرو و

همچنین اعمال فیزیکی که دائما در حال فعالیت هستن ممکن است قطعات مختلف خودرو دچار نوسانات شوند .

استفاده از قطعات عالی با کیفیت وبا اصالت همواره  یکی از دغدغه های اصلی مشتریان بوده .

گروه پی جی قطعه ، راه حلی آسان برای برطرف سازی دغدغه های مشتریان سراسر کشور میباشد.

گروه پی جی قطعه با  ورود حرفه ای  همراه با پشتوانه ی جوانان این سرزمین در زمینه های لنت ترمز ،گرد گیرها و لاستیک، کمک فنر،دسته موتور،سیبک و بوش ،بلبرینگ و توپی،دیسک  و کاسه  و سگدست  نیاز هم وطنان عزیز را در سراسر کشور برطرف ساخته است .

 پی جی قطعه این افتخار را دارد که با ارائه مناسب ترین قطعات به مشتریان سال های متمادی در استان البرز گروهی سرشناس وامانت دار اعتماد هم وطنان باشد.

پی جی قطعه وفادار اعتماد شماست…

 

0/5 (0 Reviews)
بازگشت به لیست

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.