معلومات خودرو

معایب ارتفاع زدن ماشین

معایب ارتفاع زدن ماشین

معایب ارتفاع زدن ماشین:

در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از مسائل مربوط به معایب ارتفاع زدن ماشین را بررسی کنیم و معایب ارتقاء خودرو را در نظر بگیریم. به کاهش یا افزایش ارتفاع وسیله نقلیه از حالت عادی، ارتفاع می گویند. متداول ترین روشی که برای افزایش ارتفاع استفاده می شود، کاهش یا برش کمک فنر خودرو است که بسیار نامنظم بوده و اغلب در هنگام کار خودرو مشکلات مختلفی را ایجاد می کند.

کاهش ارتفاع خودرو

راه های دیگری نیز برای کاهش ارتفاع خودرو وجود دارد که در برخی مواقع مشکلات زیادی برای خودرو و سفر آن ایجاد نمی شود، اما به دلیل اینکه این روش ها نسبتاً گران هستند، اغلب محبوب نیستند و مردم از همان استفاده راضی هستند. روش های غیر استانداردمتداول ترین راه برای افزایش ارتفاع خودرو استفاده از آمپلی فایرها و اسپرت های مخصوص است که معمولاً ارتفاع خودرو را از حد معمول کمتر می کند و در نتیجه قسمت پایینی خودرو به زمین نزدیک می شود.

کمک فنرهای ورزشی

با طراحی خاص باعث می شود که ارتفاع خودرو کمتر نشود، بلکه به خودرو انعطاف بیشتری می دهد و در نتیجه خودروی غیر استاندارد را در تورم مشاهده خواهید کرد. یکی از مواردی که این روزها در خیابان‌های سطح شهرها به چشم می‌خورد خودروهایی با ارتفاع‌های غیرمعمول است که البته معایبی را در بردارد. در صورتی که بدون در نظر داشتن شیوه اصولی ماشین را کف خواب کنید،می تواند هم برای راننده و هم برای خودرو، مشکلاتی را ایجاد کند. که نتیجه آن این است که راننده را مجاب می کند تا دوباره ارتفاع خودرو را به حالت استاندارد خود در بیاورد.

ارتفاع خودرو چیست

هر خودرویی سایز استانداردی دارد و گاهی اوقات عدول از استاندارد می تواند خودرو را با مشکل مواجه کند. یکی از این استانداردها ارتفاع خودرو از سطح زمین است که اغلب توسط افراد انجام می شود و کم و زیاد می شود. تغییر ارتفاع خودرو عمدتاً برای اهدافی مانند اسپرت یا تیونینگ خودرو است. اگر این تغییر ارتفاع به درستی انجام نشود، مطمئناً در آیرودینامیک و هندلینگ خودرو دچار مشکل می شود که راننده را مجبور می کند ارتفاع را به حالت عادی بازگرداند.

یک نوع روش افزایش ارتفاع 

اما همانطور که قبلا گفتیم راه های زیادی برای بالا بردن ماشین وجود دارد. در روش اول که معمولا راحت ترین و رایج ترین روش است با بریدن فنر ارتفاع فنر را کاهش می دهند. این امر باعث می شود فنر کمتر انعطاف پذیر باشد و در نتیجه سیستم تعلیق در اثر پیچ و تاب جاده کارایی خود را از دست می دهد. برش منبع یک روش معمول نیست و به هیچ وجه توصیه نمی شود.

نمونه ای از کمک فنرها

راه دیگر برای انجام این کار گرم کردن فنر است. با گرم کردن فنر فاصله پیچ های فنر به هم نزدیکتر شده و در نتیجه ارتفاع فنر کاهش می یابد اما این روش توصیه نمی شود زیرا باعث کاهش راندمان فنر می شود. جهت استاندارد هستند.

تقویت خودرو

اما یک راه رایج و بهتر توصیه شده برای تقویت خودرو، استفاده از تقویت کننده ماشین اسپرت به جای یک ماشین معمولی است. به این ترتیب تمام کمک فنرها با کمک فنرهای اسپرت، تقویتی یا هیدروپنوماتیکی جایگزین شده و ارتفاع خودرو کاهش می یابد. این روش متداول ترین روش برای کاهش ارتفاع خودرو است که اگر فنرها از کیفیت خوبی برخوردار باشند می توانند برای راننده لذت ببرند. علاوه بر موارد ذکر شده، باید این نکته را نیز به یاد داشته باشید که اغلب خودروهای با قیمت بالا یا پایین، مشتری زیادی ندارند، تنها افرادی که به این خودروها علاقه دارند، آن را خریداری می کنند. از آنجایی که اکثر افرادی که به دنبال خرید خودروی دست دوم هستند، خودرویی را ترجیح می دهند که به شرایط اولیه آنها نزدیک باشد، باید این موضوع را نیز در نظر بگیرید.

 

از جمله مشکلاتی که کف خواب کردن خودرو و کم کردن ارتفاع آن می توان به آن ها اشاره کرد:

1. حرکت خشک و همراه با ضربه به اتاق در هنگام سواری

2. خشکی حرکت خودرو در هنگام عبور از دست انداز ها

3. وارد شدن ضربه به زیر خودرو در هنگام حرکت از روی سرعت گیر ها و موانع جاده

4. ایجاد مشکلات مربوط به ستون فقرات راننده در اثر حرکت خشک و همراه باضربه خودرو

5. خراب شدن جلوبندی خودرو

6. افزایش استهلاک خودرو

7. تحت فشار بودن سیستم زیربندی و فنر های خودرو

8. ایجاد صداهای اضافی از خودرو

9. کم شدن میزان چرخش فرمان

10. امکان ایجاد لاستیک سائی در اثر کم شدن فاصله لاستیک نسبت به گلگیر

 

 

گروه پی جی قطعه گروهی ماندگار:

ماشین کف خواب

متناسب با رشد تکنولوژی و  ماشینی شدن جامعه ی امروزی ،خودرو میتواند از دستاورد های مهم هرشخصی باشد .

اما به دلایل مختلی اعم از اصطکاک های روزمره و بستر های نامناسب جاده ای، قطعات مختلف بدون اصالت را به کار می برند. در داخل خودرو و اعمال فیزیکی که دائما در حال فعالیت هستن ممکن است قطعات مختلف خودرو دچار نوسانات شوند .

استفاده از قطعات عالی با کیفیت وبا اصالت همواره  یکی از دغدغه های اصلی مشتریان بوده .

گروه پی جی قطعه ، راه حلی آسان برای برطرف سازی دغدغه های مشتریان سراسر کشور میباشد.

گروه پی جی قطعه با  ورود حرفه ای  همراه با پشتوانه ی جوانان این سرزمین در زمینه های لنت ترمز ،گرد گیرها و لاستیک، کمک فنر،دسته موتور،سیبک و بوش ،بلبرینگ و توپی،دیسک  و کاسه  و سگدست  نیاز هم وطنان عزیز را در سراسر کشور برطرف ساخته است .

پی جی قطعه این افتخار را دارد که با ارائه مناسب ترین قطعات به مشتریان سال های متمادی در استان البرز گروهی سرشناس وامانت دار اعتماد هم وطنان باشد.

پی جی قطعه وفادار اعتماد شماست…

0/5 (0 Reviews)
بازگشت به لیست

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *