مطالب مرتبط با خودروهای مورد پشتیبانی

مقایسه پیکان با پژو RD

مقایسه پیکان با پژو RD (یا RDi)

مقایسه پیکان با پژو RD

پژو آر.دی.آی نسخه‌ ارتقایافته پژو آر.دی است. پژو آر.دی هم قرار بود در کنار سمند، جای خالی پیکان را برای ایران‌ خودرو پر کند که این اتفاق نیفتاد. به‌هرحال این خودرو نیز سال‌هاست که خط تولیدش از دور خارج شده و جای خودش را به خودروهای دیگر داده. اما اگر بخواهید کارکرده‌های آن‌ها را باهم مقایسه کنید، گزینه‌های خوبی خواهند بود.

با مقایسه پیکان با پژو آردی آی درمی‌یابیم که هر دو، موتور ۱۶۰۰ سی‌سی دارند. سال تولید پژو آردی آی به ۱۳۸۲ برمی‌گردد؛ یک سال قبل از تعطیلی همیشگی خط تولید پیکان. در مورد مقایسه این دو بد نیست یک نکته دیگر را هم بدانید. پژو RD ابتدا در سال ۱۳۷۸ تولید شد، اما چون مشکل کولر و فرمان و سیستم انژکتوری داشت، جایش را به همین آر.دی.آی داد.

پس آر.دی.آی نسخه‌ای بهتر نسبت به آر.دی بوده و فرمان هیدرولیک و کولر و مصرف بنزین مناسب و شتاب قابل‌قبول دارد. به این نسبت، می‌توان آر.دی.آی را خودرویی بهتر نسبت به پیکان دانست.

قدرت تولیدشده در این خودرو ۸۰ اسب‌بخار است که از پیکان بیش‌تر است. نهایت سرعت آن ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت است و البته در شتاب، با پیکان برابر است. از نظر قیمت نیز نسخه‌های جدیدتر آر.دی.آی گران‌تر از پیکان هستند.

از سوی دیگر، شاید در بازار خودروهای کارکرده، RD و پژو روآ را هم پیدا کنید که برای مقایسه با پیکان بد نیستند و از خانواده ایران‌ خودرو هم محسوب می‌شوند.

با توجه به این‌که پژو روآ نسخه ارتقایافته آر.دی.آی است، حتماً گزینه بهتر و به‌روزتری خواهد بود. اما درمورد آر.دی نمی‌توان چنین نظری داشت و برابر با پیکان است.

شاید بزرگ‌ترین تفاوت را بتوان در ظاهر به‌روزتر آر.دی و جادارتر بودن آن دانست. ولی در کل، چون پژوهای ساخت ایران هنوز تولید می‌شوند، تأمین قطعات و خدمات بهتری دارند و به همین نسبت مشتریان تلاش می‌کنند که به این سمت‌وسو بروند.

 

گروه پی جی قطعه گروهی ماندگار :

متناسب با رشد تکنولوژی و  ماشینی شدن جامعه ی امروزی ،خودرو میتواند از دستاورد های مهم هرشخصی باشد .

اما به دلایل مختلفی اعم از اصطکاک های دائمی ،بستر های نامناسب مسیر،قطعات مختلف بدون اصالت دخیل  در داخل خودرو

همچنین  اعمال فیزیکی که دائما در حال فعالیت هستن ممکن است قطعات مختلف خودرو دچار نوسانات شوند .

استفاده از قطعات عالی با کیفیت وبا اصالت همواره  یکی از دغدغه های اصلی مشتریان بوده .

گروه پی جی قطعه ، راه حلی آسان برای برطرف سازی دغدغه های مشتریان سراسر کشور میباشد.

گروه پی جی قطعه با  ورود حرفه ای  همراه با پشتوانه ی جوانان این سرزمین در زمینه های لنت ترمز ،گرد گیرها و لاستیک، کمک فنر،دسته موتور،سیبک و بوش ،بلبرینگ و توپی،دیسک  و کاسه  و سگدست  نیاز هم وطنان عزیز را در سراسر کشور برطرف ساخته است .

 پی جی قطعه این افتخار را دارد که با ارائه مناسب ترین قطعات به مشتریان سال های متمادی در استان البرز گروهی سرشناس وامانت دار اعتماد هم وطنان باشد.

پی جی قطعه وفادار اعتماد شماست

 

0/5 (0 Reviews)
بازگشت به لیست

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.